15 Aralık 2009 Salı

12-13 aralık 2009 Devrekani(dörkani) / sarpunalınca mağarası


12-13 aralık 2009 tarihlerinde kastamonu ili devrakani (dörkani) ilçesinde bulunan sarpunalınca mağarasına yapılan haritalama amaçlı etknilkik sorunsuz şekilde tamamlanmıştır. 7 kişini katılımıyla gerçekleşen etkinlikte mağaranın ana hattının, bilinen tüm giriş ve çıkışlarının ölçümleri yapıldı, haritası çizilme aşamasında.. eksik olan bi kaç tane yan kol var ancak onlarında bağlantı yerleri belirlendi ve harita üzerinde işaratlemeleri yapılacak.. mağaraya yada o bölgeye tekrar etkinlik düzenlemsi durumunda o yan kolların da ölçümü yapılabilir..


mağara içinden ilginç olabilecek bazı örnekler aldık.. mağara bi ihtimal biyolojik ve arkeolojik açıdan da biraz daha önemli hale gelebilir.. ama önce aldığımız örneklerin bi incelenmesi gerekiyor..
0 yorum:

 

İletişim

Bu blogda yazar olarak yer almak ve katkıda bulunmak istiyorsanız, blog yöneticileri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.Blog Yöneticileri

HAKKINDA

Hacettepe Üniversitesi Mağara Araştırma Topluluğu (HÜMAK) 1988 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde araştırma ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

AMAÇ

Hacettepe Üniversitesi Mağara Araştırma Topluluğu 'nun (HÜMAK) çok yazarlı resmi ve gayrıresmi paylaşım ortamıdır.

Kafasından bareti eksik etmeyen tüm mağaracıları aramızda görmekten keyif, zevk, haz ve gurur duyarız, hoşnut kalırız..